Пошук по сайту

Астрономія  лекції  Курсова робота  Рефераты  

Конкурс «Космічні фантазії» у номінації «Літературні твори»

Конкурс «Космічні фантазії» у номінації «Літературні твори»

Відділ освіти Сквирської райдержадміністрації

Сквирська загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2

Подорож космічними просторами

(збірка дитячих робіт, представлених на конкурс «Космічні фантазії» у номінації «Літературні твори»)

Сквира 2013

зміст

Передмова

Чи існує життя за межами нашої планети? Чи можна когось зустріти у безмежних просторах космосу? Скільки там зірок і чому вони світять по-різному? Куди зникають і чи з’являються нові? Таких запитань можна поставити безліч.

Із давніх-давен людина намагалася зрозуміти й осмислити будову того великого світу, у якому ми живемо. Найперші уявлення про нього збереглися в казках і легендах. Чимало спливло літ, поки з’явилася наука про Всесвіт.

Нині сторінки енциклопедій відкривають перед своїми юними дослідниками яскраві картинки і відповіді на деякі запитання. Але трапляється таке, що діти не можуть знайти відповідь на питання, яке цікавить їх. Тоді на допомогу приходять дитяча уява та фантазія. І виливається на папір цікавими, а іноді й кумедними історіями.

У цю невеличку збірочку, яку разом з вихованцями гуртка ми зробили і вирішили подати на конкурс, увійшли дитячі твори, в яких вони описали те, що постало в їхній уяві. Пропоную й вам, шановне журі, побувати і світі дитинства й поглянути на космічні простори оченятами моїх учнів.

Наталія Вигівська,

керівник гуртка «Юний журналіст»
Моя мрія

Я давно вже мрію космонавтом стати,

Щоб швидше на планетах побувати.

Відвідати Венеру і Уран,

Побачити як вибуха вулкан,

Доторкнутися до місячного сяйва.

А Чумацький Шлях путь осяє.

Чому зникають зорі і світи?

Звідки Сонце і у зірок хвости?

А чи є на Місяці квітки?

На все це я б хотів відповісти.

Антон Соболь, учень 2-А класуІнтерв’ю з інопланетянами
Сенсація! Інопланетяни погодилися на інтерв’ю. Зв'язок з ними встановили вчені. Вони відправили їм повідомлення за допомогою нової системи з’єднання, і прибульці з радістю вийшли на зв'язок.

Відповіді надходили за допомогою малюнків та азбуки Морзе. Питання були різні: Як ви живете? Чим ви займаєтеся? Чому ви цікавитеся нашою планетою? Відповіді були неочікуваними: ми живемо легко та весело, в нас немає різниці між жінками та чоловіками. На планеті немає грубості та злості, всі добрі та поважають один одного. А до вас ми прилітаємо з цікавості. Але не потрібно нас боятися, ми вам нічого злого не заподіємо. Бо земляни слабші від нас.

І завершуючи розмову з нами, вони запросили на до себе в гості, щоб ми мали змогу переконатися, що в них дійсно добрі наміри відносно нас. Я думаю, ми з часом скористаємося цією нагодою. І разом із вченими побуваємо в них на планеті. Це буде гарним уроком для нас.

Дар’я Барчукова,

учениця 3-А класу


Пригоди Космічної Пилинки

В далекому невідомому Космосі жила сім’я космічних пилинок. І як в кожній сім’ї одна з пилинок була дуже допитлива та непосидюча.

Одного разу захотіла Пилинка дізнатися, що ж то так яскраво виблискує біля планети Земля. Нікому нічого не сказавши Пилинка полетіла до яскравого предмета .

  • Ти хто? – запитала Пилинка.

  • Я – Супутник! А ти хто?

  • А я космічна Пилинка. І не сумно тобі кружляти навколо лише однієї планети?

  • Ну що ти? Я допомагаю людям. З моєю допомогою транслюють телепередачі у різні куточки планети, маленькі діти мають змогу дивитися чудові мультики, пізнавальні передачі.

  • Це так цікаво! – мовила Пилинка, - але бувай Супутнику. Я ще хочу злітати на Місяць та провідати свою подружку місячну Пилинку. А ти не сумуй, я ще колись з’явлюся, тоді обов’язково пограємося в щось цікавеньке.

  • Удачі тобі, Пилинко! Я з нетерпінням чекатиму нової зустрічі з тобою. А ти обов’язково розповіси мені, що нового на Місяці, як поживає твоя подружка. Мені це теж дуже цікаво.

Ліля Лукова, учениця

3-В класуЯ з друзями на планеті Уран
Наш космічний корабель сів на планету Уран. Коли відкрилися двері літального апарату перед нами відрився безмежний простір. Тарасик ступив першим. Під його ногами була не тверда поверхня, а щось м’якеньке. Ходити було важко, тому ми ступали не кваплячись, пересувалися дуже повільно.

Аж он що воно! Ми були здивовані. Перед нами з’явилася яскраво-жовта постать з коротенькими ніжками та ручками. Голівка овальна, очі – великі темні ґудзики і якісь…. трубочки замість вух. Хтось такий маленький та кумедний! Це був мешканець цієї планети. Потім з’явилися його друзі. поспілкуватися з ними так і не вдалося, бо ми не розуміли,про що вони говорять. Та здогадатися, що вони привітні та дужні – було неважко. Вони не заподіяли нам нічого лихого.

Ми вирішили – повернутися додому, поспілкуватися з ученими та обов’язково повернутися ще раз, щоб подружитися з жителями планети Уран.
Ліля Лукова,

учениця 3-В класуМеркурій та його жителі
Блукаючи просторами космосу ми потрапили на планету Меркурій. Вона була квітуча і гарна, як наш рідний край навесні. І зустрілися ми там з його жителями – меркуріанцями. Це зелененькі чоловічки невеликого зросту з коротенькими ніжками, а замість вушок кумедні ріжки. Меркуріанці – мирні жителі, закони дружби – пріоритети їхнього життя.

Нам доводилося спостерігати за такою ситуацією: один школярик-меркуріанець загубив підручник і не знав як виконати домашнє завдання. Він дуже засмутився, адже за невиконане завдання його покарають. І коли в його уяві пролітали картинки покарання – в оченятах заблистів острах. Сльози самі почали капати з очей. Друзі помітили занепокоєння товариша. Розпитали, що трапилося. І одноголосно вирішили допомогти. Вони не тільки поділилися книгою, а й пояснили, що і як робити. Це вияв щирої та відданої дружби.

Ми зрозуміли, ось чого потрібно навчитися у наших нових знайомих - уваги один до одного, спілкування і щирості. Бо справжній друг пізнається в біді.

Віолета Косовська,

учениця 3-В класу


Сатуряни
Сатурн – одна з найкрасивіших планет Сонячної системи, де все буяє незвичайним цвітінням. Сьогодні ми вирішили здійснити подорож саме на цю планету. Тільки наш літальний апарат торкнувся поверхні, нас зустріли привітні сатур’яни.

Вони мали незвичний для нас колір тіла – жовто-зелений. Всі вони однакового зросту та із схожими рисами обличчя, неначе близнюки. Вони першими почали розмову, запросили нас до себе в гості. Пригощали нас запашним квітковим напоєм та солодким нектаром із медового пилку чудернацьких квіточок, що ростуть повсюди. При цьому вони розповідали нам про свої звичаї, до речі, пригощати гостей такими солодощами – це теж один із звичаїв. Нам було цікаво слухати їх і спостерігати за ними, бо їдять вони ложечками із квіткових пелюсток. Ми були вражені.

Коли частування закінчилося, ми чемно подякували, обмінялися координатами, запросили до себе в гості наших нових знайомих.

Повертаючись на свою планету, ми відразу почали обговорювати чим смачненьким будемо частувати сатур’янів.

У спогадах назавжди залишаться щирі інопланетяни та терпкий присмак квіткового напою.

Вероніка Щур, учениця 3-В класуКуди падають зорі?
Чи доводилося вам спостерігати за тим, як падають зорі? Це чарівні миті зорепаду. Запалала зірочка, залишила слід у небі і миттєво згасла… Упала… А чи задумувалися ви коли-небудь куди падають зорі?

Можливо, одна з них упала в море і купається в його теплих хвилях. А може, інша зупинила свій літ у зимовому саду та розлилася переливами срібла на снігові шуби яблунь. А можливо, чиєсь падіння спричинило буйне цвітіння молодих вишеньок на околиці села. Чи, може, вони падають у степи, де прижухлі трави п’ють росу серпневого ранку. Чи на розпечений сонцем асфальт і розбиваються на тисячі іскор, що стрімко біжать по цій дорозі сонячними зайчиками. Чи у високі трави у лузі і розсіюються дрібними росинками по листочках запашних трав. Чи, може, летять прямісінько в гори, щоб розстелитися у підніжжі густим туманним покривалом. Чи у поля, де вусаті колоски жита наливаються золотом, і розквітають синьоокими волошками та ніжними ромашками. А можливо, збираються на великих хмарах і потім на землю падають рясним зоряним дощем.

І коли вам вдасться побачити, як падає зірка – знайте, що то на щастя. Бо куди б вона не впала, все одно залишає по собі красивий слід.
Анастасія Вигівська,

учениця 4-Б класуподілитися в соціальних мережахСхожі:

Конкурс «Космічні фантазії» у номінації «Літературні твори»
Ви тримаєте у руках збірочку дитячих творів «У країні Сонячних Зайчиків». Діти намагалися передати те, що відчували, уявляючи себе...

Інформаційно-методичні матеріали організації та проведення обласного...
Обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» (далі – Конкурс) проводиться департаментом освіти І науки...

Інформаційно-методичні матеріали організації та проведення обласного...
Обласний етап Всеукраїнського гуманітарного конкурсу «Космічні фантазії» (далі – Конкурс) проводиться департаментом освіти І науки...

Увага-конкурс! Балтійський науково-інженерний конкурс 2012-2013 р р
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді (ненц) Міністерства освіти І науки, молоді та спорту України з 2010...

А космічні тіла; б велетенські розпечені кулі; в літаючі камені
Постав номер планети сонячної системи в тому порядку, в якому вони знаходяться від Сонця

Пояснювальна записка
Написання індивідуальних назв: міфологічних істот І божеств, дійових осіб у літературних творах. Назви найвищих державних та міжнародних...

Творів-ессе
Свідомість – основа розвитку творчого потенціалу людини. Твори учнів загальноосвітніх шкіл та студентської молоді України / Укл....

Інформаційно-методичні матеріали організації та проведення обласного...
Обласний конкурс на кращий навчально-методичний матеріал з науково-технічної технічної творчості (далі – конкурс) проводиться головним...

Зернятко: Збірка. Ганнівка: Школяр, 2010. 20 с
До збірки увійшли різножанрові твори школярів шкільного літературного гуртка «Перлинка». Вони пройняті любов’ю до рідного краю, до...

Книга пророка Захарії 14: 4
Книжка містить два останні твори автора, а також авторський переклад з російської на українську роману «и не думали, что придет конец»,...База даних захищена авторським правом © 2017
звернутися до адміністрації
astro.ocvita.com.ua
Головна сторінка